• اشتراک
شماره مجوز: 155/91/101244
شماره مجوز: 155/87612
"مناسبت پخش این سریال که سیدجواد‌هاشمی نویسندگی و کارگردانی‌اش را بر عهده داشته است، شهادت حسین فهمیده و هفته بسیج دانش‌آموزی است. داستان این سریال درباره نوجوانی به اسم حمید است که در صندوقچه قدیمی مادرش یک لباس بسیجی خون‌آلود پیدا می‌کند. مادرش ناهید به خاطر این کار به شدت او را تنبیه می‌کند، اما دلیلی برایش نمی‌آورد.
از سوی دیگر یک بسیجی به اسم سعید که تنها با در دست داشتن یک عکـس در جستجوی حمید است، به عنوان مربی در مدرسه‌ای که او مشغول درس‌خواندن است، مشغول به کار می‌شود. او که آزاده است یک آدم مذهبی است. اما با پیدا کردن صاحب عکـس از خودش رفتارهایی بروز می‌دهد که دیگران را به تعجب وا می‌دارد.
نقش اصلی این سریال یعنی جوان بسیجی را خود سید جواد‌هاشمی بازی می‌کند. غلامحسین لطفی و نسرین مقانلو را به ترتیب در نقش محمود و ناهید پدر و مادر پسر نوجوان سریال می‌بینید که اسمش حمید است. مهران رجبی مدیر مدرسه حمید است و بقیه بازیگران اصلی کار هم عبارتند از: ارژنگ امیرفضلی (فرهاد)‌، علی صالحی (شاگرد سمسار)‌، آتش تقی‌پور (سمسار)‌، سولماز آقمقانی (سمانه)‌، ابوالفضل همراه (عباس)‌، عزت‌الله رمضانی‌فر (مستخدم مدرسه)‌ و مهدی عطاران در نقش نوجوان اصلی کار یعنی حمید.
سید جواد‌هاشمی می‌گوید که هدف از تولید این سریال، معرفی بسیج بوده است. او اضافه می‌کند: اگر بخواهیم فرهنگ بسیجی در کشور رشد کند باید از نوجوان‌ها و جوان‌ها شروع کنیم که خاطرات ارزشمند دفاع مقدس را شنیده‌اند ولی آن را حس نکرده‌اند. ما باید این نسل سوم را با کـسانی که در دفاع مقدس از همه چیزشان گذشتند آشنا کنیم.
خود کارگردان و اوژن سید اشرفی آن را تدوین کرده‌اند و شهروز حقی برایش موسیقی ساخته. خواننده کار هم علی لهراسبی است.
برخی از عوامل دست‌اندرکاران دیگر کار هم عبارتند از: مجری طرح و مدیر تولید: محمود محمدطائمه، برنامه‌ریز: سیامک کاشف‌آذر، دستیار اول کارگردان: شاهین صمدپور، مدیر تصویربرداری: حمید احمدی، طراح چهره‌پردازی: علی خورشید، صدابردار: حمید دژاکام، منشی صحنه، محبوبه نظری، عکاس: فروغ صنیعی.
دیدار» که به سفارش مدیریت فرهنگی هنری سازمان بسیج دانش‌آموزی تولید شده در سل 1387 از شبکه 3 پخش شد "
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.
ارسال نظر