• اشتراک
کتابی برای زائران سرزمین های راهیان نور
درباره کتاب
عنوان: روزی، دزدی، سنگی
پدیدآورنده: عباس عسگرلو
شابک:130-12-7702-600-978
ناشر: موسسه شهیدکاظمی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ:اول/ 1393
شمارگان: 2000 نسخه

کتابی مصور و با اینفو گرافی های جذاب، هدیه ای مناسب جهت کاروانهای راهیان نور.این کتاب در پی پاسخی مختصر، ساده و روان و درعین حال کامل برای سوالات اساسی جنگ تحمیلی است.
یادش به خیر، حاج حسین خرازی می‌گفت:« جنگ را درست بنویسیم نه این که درشت بنویسیم» . فکر می‌کردم چگونه می‌شود جنگ را درست نوشت؟ اصولا درست نوشتن جنگ یعنی چه؟ درست نوشتن جنگ برای کسانی که در آن درست شرکت کرده اند، برای کسانی که برای هدفی درست جنگیده‌اند، گام درست برداشته‌اند و برای آن جان و مال و زندگی شان را سر دست گرفته اند، حتی برای نسل تازه‌ای که احتمالا از جنگ فقط همین عنوان « جنگ » را شنیده‌اند یا احیانا نام برخی از شهدا را بر بالای بزرگراه ها و خیابان‌ها و کوچه ها دیده‌اند، با کلی سوال و ابهام که این‌ها کجا بوده‌اند و چرا و صدها چرای دیگر...!؟!
اصلا آتش جنگ چرا شعله کشید؟ چگونه ادامه یافت و به چه شکل پایان گرفت؟ جنگ برای دو طرف چه هزینه‌ها و چه حاصلی داشت؟ سوالاتی که اگر« درست »پاسخ داده نشود هرگز نخواهیم توانست ثابت کنیم چرا امام فرمود:« جنگ ما یک گنج بود».
این کتاب در پی پاسخی مختصر، ساده و روان و در عین حال کامل برای سوالات اساسی جنگ تحمیلی است؛ البته در کنار سیر اصلی ماجرایی به نام «هشت سال دفاع مقدس» سعی شده است در حد مجال، به برخی از شهدا و مناطق عملیاتی و نیز بخشی از آمارهای مربوط به جنگ اشاره شود.

 
قابلیت ارسال نظر غیرفعال شده است.