• اشتراک
با قطر های 24و28و32 سانتی متری با کاور مخصوص ارائه می شود

دم کن های برنج
از مواد پارچه ای با مواد جاذب رطوبت ابر نازک تشکیل شده است
با دوام و زیبایی خاص 
برای آشپزخانه های زیبا
مطمئن و ارزان تولید کارگاه کوچک 
سه عدد در یک کاور قرار دارد
یک دست بخرید حتما دوباره سفارش خرید خواهید داد
(( سفارش خرید دوم 5% تخفیف دارد ))
دم کن سه عددی برنج رویال در سه سایز
با قطر های  24و28و32 سانتی متری
با کاور مخصوص  ارائه می شود
قیمت خرید  کلی از 10 دست به بالا ارزانتر محاسبه می شود
با فروشنده تماس بگیرید و سفارش دهید

تاثیر دم کنی در طبخ پلو

 هنگامی که برنج در حال دم کشیدن است بخار می کند. این بخارات به درب قابلمه رسیده و دوباره به صورت قطره های آب به داخل برنج برمی گردد و برنج را کمی شفته می کند. وقتی که ما از دم کنی استفاده می کنیم باعث می شویم که تمام آن قطره های آب جذب دم کن شود و دوباره به داخل برنج برنگردد.

حفظ بهداشت دم کنی برنج

دم کنی برنج از جمله اقلامی در آشپزخانه است که محل تجمع انواع آلودگی هاست که لازم است بعضی از نکات اولیه بهداشتی را در این زمینه رعایت نماییم. بعضی از خانم ها عادت نادرستی دارند که از روزنامه برای دم کردن برنج و یا مواقعی که دم کنی بزرگ در دسترس ندارند، استفاده می نمایند؛ استفاده از روزنامه به ویژه نیازمندیهای روزنامه که بعضاً ممکن است از کاغذهای نامرغوبی تهیه شود و سرشار از سرب می باشد، حتی در موارد اضطرار نیز مناسب نمی باشد.

برای دم کنی بهتر است از پارچه ای استفاده شود که قابلیت جذب بخار آب را داشته باشد و با توجه به اینکه از این دم کنی برای دم کردن انواع پلوها و ماکارونی و … استفاده میشود، ممکن است رب یا گوجه یا سبزی موجود در پلو در هنگام استفاده به دم کنی بچسبد و چون دم کنی تا مدتی بعد از پخت برنج، حالت نمدار بودن را دارد می تواند محیط مناسبی برای تجمع آلودگی ها و باکتری ها باشد بنابراین بعد از هر بار استفاده، دم کنی را در مکان خشک و خنکی قرار دهید تا رطوبت آن به خوبی خشک شود و بعد از چند بار استفاده، حتما دم کنی را با مایع ظرفشویی شسته و در آفتاب یا هوای آزاد قرار دهید تا به خوبی خشک شود.

قابلیت ارسال نظر غیرفعال شده است.