• اشتراک
نوشته : محمد مساح ، ناشر : چالش ؛ بررسی مبانی،مفاهیم و ارکان بازار بین المللی ارز
کتاب داد و ستد در بازار جهانی ارز
مفاهیم و پایه ها
نوشته : محمد مساح
ناشر : چالش
ترجمه : -
شابک : 978-964-2522-11-8
تعداد صفحات : 326
شمارگان چاپ : 1500
نوبت چاپ : اول - تابستان 1386
لیتوگرافی : فرشیوه
قیمت پشت جلد :15000 تومان
درباره کتاب :
صنعت مبادله ارزها به صورت امروزی از آنجایی آغاز شد که تثبیت و تعیین نرخهای ارز دیگر تحت تاثیر مستقیم بانکهای مرکزی قرار ندارد.کمرنگ شدن حاکمیت بانکهای مرکزی بر بازار ارز از اوایل دهه 1970 گسترش میدان بازی سرمایه گذاران را سبب گردید .
از زمانی که تعیین نرخهای مبادله ارز براساس عرضه و تقاضا ی جهانی صورت می پذیرد. نرخهای مبادله ارز آزادی عمل بیشتری به دست آورده وبر همین اساس انگیزه کـسب فرصتهای سود آور ورود افراد زیادی را به همراه داشته است .
شاید دیگر شگفتی اور نباشد که از خانه ، محل کار ، کافی نت ، هنگام مسافرت با دسترسی به اینترنت بتوانیم در دادوستد های جهانی شرکت کنیم .
براستی امروزه با وجود نرم افزارهای گوناگون ، خطوط پرسرعت اینترنت ، وسایل پیشرفته ارتباطی ، رایانه های قدرتمند ونرم افزارهای امنیتی داد وستد در صحنه جهانی به مراتب آسانتر شده است . در این میان شناخت مبانی بازار ارز ومفاهیم داد وستد ، اصول دانش اقتصاد ونقش محوری آن در تعیین نرخهای مبادله ، دانش مدیریت ریسک وسرمایه گذاری از عوامل بسیار مهمی که فعالان در این بازار برای کـسب کامیابی به آنها نیازمند هستند.
در اینجا تلاش شده است گوشه ای از گفتارهای مربوطه به مبانی ومفاهیم بازار ارزدر سطوح مختلف به سرمایه گذاران ، معامله گران و دانش پژوهان ارائه گردد. این آغاز راه برای ورود به دنیای وسیعی است که امکانات وتواناییهای امروزی جهان برای ما فراهم نموده است. 
شناخت مبانی وپایه های بازار ارز ، دلایل مشارکت افراد حقیقی ، درک مفاهیم کلیدی ، معرفی ساختار بازار ارز ، واژگان مبادلات ، ریسکها ، اصطلاحات رایج وموضوعات مهم دیگر در دنیای واقعی در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.
فهرست مطالب :
1-   بازار ارز چیست
2-  گسترش تاریخی بازار ارز
3-  اتحادیه پولی اروپایی
4- واژه شناسی بازار ارز
5-  مشخصات و ویژگیهای ارز
6-  ریسکهای مبادلات ارز
7- اصطلاحات و سفارشات بازار ارز
8- بازار نقد ارز
9- بازار ارز متقاطع
10-  اچرا و انجام مبادلات ارز
11- تسویه مبادلات ارزی
12- داد و ستد معامله گران شرکتی
13- بانکهای مرکزی
14- مدیریت دارایی و ریسک
سخن پایانی
پیوست های کتاب
منابع کتاب
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.
ارسال نظر